Zamierzenia

Grupa 6 „Sowy”

TEMAT TYGDNIA I: Moje prawa

TEMAT TYGODNIA II: Dżungla

TEMAT TYGODNIA III: Hop do szkoły!

TEMAT TYGODNIA IV: Hop na wakacje!

CELE:

• Kształtowanie umiejętności przestrzegania zasad gry, współdziałania z dziećmi
    w zabawach i grach.
  • Doskonalenie umiejętności radzenia sobie emocjonalnie z ponoszoną porażką.
  • Uświadomienie dzieciom ich prawa do zabawy, nauki i rozwoju.
  • Kształtowanie prawidłowej postawy wobec swoich obowiązków.
  • Utrwalanie wiedzy na temat daty obchodzenia Dnia Dziecka.
  • Doskonalenie umiejętności rozwiązywania zadań z treścią, określania liczebności zbiorów, układania z figur geometrycznych kompozycji.
  • Doskonalenie umiejętności przeliczania w zakresie 10, posługiwania się liczebnikami głównymi i porządkowymi, dodawania i odejmowania.
  • Rozwijanie zainteresowań przyrodniczych – obserwacja, eksperymenty.
  • Utrwalanie wiedzy na temat pojęć: dżungla, zoo, zwierzęta egzotyczne.
  • Rozwijanie umiejętności rozpoznawania zwierząt mieszkających w dżungli.
  • Rozwijanie sprawności ruchowej, dbanie o utrzymanie prawidłowej postawy ciała.
  • Utrwalanie umiejętności używania prawidłowo chwytu pisarskiego, kreślenia wzorów literopodobnych, rozwijanie motoryki małej.
  • Utrwalanie umiejętności pisania liter w liniaturze, rozpoznawania i nazywania dotychczas poznanych liter.
  • Doskonalenie umiejętności czytania, doskonalenie analizy i syntezy głoskowej i sylabowej.
  • Doskonalenie umiejętności opowiada historyjki na podstawie obrazków, zachowywania kolejności zdarzeń, używania określeń związanych z czasem.
  • Doskonalenie umiejętności wypowiadania się pełnymi zdaniami.
  • Utrwalanie wiedzy na temat pór roku, obecnej pory roku – lata, rozmowy na temat wakacji i tego, że po wakacjach dziecko będzie uczęszczać do szkoły (rozmowa na temat obowiązków ucznia).
  • Kształtowanie umiejętności z obszaru społecznego rozwoju: respektowanie zasad obowiązujących w grupie, obdarzanie uwagą dorosłych i kolegów z grupy.
  • Rozwijanie umiejętności plastycznych: rysowanie, malowanie, lepienie.
  • Rozwijanie umiejętności wykonywania prac plastycznych techniką origami, kolażu.
  • Rozwijanie umiejętności wokalnych, tanecznych, muzycznych.
  • Doskonalenie umiejętności plastycznych, rozwijanie kreatywności, podczas uczestniczenia w projekcie przedszkolnym pt. ZŁOTA RYBKA W NASZEJ BAJCE – współpraca
    z rodzicami.