Książki polecane dla małych i dużych czytelników

Kiedy Twoja złość krzywdzi dziecko

MatthewMcKay, Kim Paleg, Patrick Fanning, Dana Landis

Wydawnictwo: MiND

Poradnik czyta się szybko i przyjemnie. Pomaga on znaleźć odpowiedzi na pytania o to: Skąd bierze się złość? Jak ocenić stopień swojej złości? Dlaczego dzieci zachowują się tak, jak się zachowują? Razem z autorami krok po kroku analizujemy zachowania dzieci i rodziców, uczymy się spojrzeć na nie z innej perspektywy, poznajemy własne „myśli zapalniki” i poszukujemy nowych sposobów reagowania – z zachowaniem zimnej krwi i opanowania. Jeżeli jesteś gotowy na zmianę reagowania, postępowania i komunikowania się z dzieckiem – bez wybuchu złości, ta książka może Ci w tym pomóc. Serdecznie polecam.

Emocje. Niby nic, a jednak…

Catherine Dolto, Colline Faure-Poirée

Wydawnictwo: Znak emotikon

Nowość wydawnicza, która nie jest kolejnym poradnikiem definiującym emocje i uczucia.Autorka idzie krok dalej opisując sytuacje dobrze znane wszystkim czytelnikom. Trafne porównania, ciekawe ilustracje i ogrom wiedzy dzięki której dzieci mają możliwość zrozumieć siebie. A co najważniejsze… zachęca do rozmowy z zaufaną osobą. Serdecznie polecam.