Farma „Cztery pory roku”

W piątek, 9 października dzieci z grupy: Motylki oraz Nutki pojechały autokarem na wycieczkę do Powsina na radosną farmę nauki i zabawy „Cztery Pory Roku”. Gospodarze farmy serdecznie nas powitali i ruszyliśmy do oglądania. Na terenie farmy zwiedzaliśmy zagrody ze zwierzętami: świnki, owce, kozy, króliki, kury, koguty, perliczki, indyki. Przez cały czas towarzyszył nam niezwykle przyjazny pies Czacza. Dowiedzieliśmy się, jak żyją wszystkie zwierzęta na farmie, co jedzą, co piją, na czym polega ich pielęgnacja. Dzieci mogły je dotknąć, karmić, poznały ich imiona. Chętne dzieci mogły pojeździć na osiodłanym kucyku, oczywiście pod opieką farmera i w kasku na głowie. Następnie, nasi milusińscy uczestniczyli w zajęciach pt. „Święto Pieczonego Ziemniaka”. W programie było zbieranie ziemniaków, konkursy, zagadki, bajanie i śpiewanie na kartoflaną nutę, warsztaty plastyczne na, których dzieci zrobiły kolorowe cudaki kartoflaki. Przedszkolaki dowiedziały się także „Skąd się biorą frytki?”. Same przygotowywały smakołyki z ziemniaków, a potem je ze smakiem zjadały. Nie zabrakło nam czasu na swobodne zabawy. Duży plac zabaw, z mnóstwem atrakcji takich jak: trampolina, górka z tarasem widokowym, różne huśtawki, boisko z bramkami, kolejka linowa, piaskownica i stary traktor, zachęcał do wspanialej zabawy. Wszyscy byli bardzo aktywni i radośni. Wyczerpani wycieczkowicze posilili się ciepłą zupką pomidorową oraz ziemniakami z ogniska. To była fantastyczna wycieczka, podczas której dzieci wiele się nauczyły, bawiąc się przy tym znakomicie.

Autor:Agnieszka Kuźma

Skip to content