Grupa 7 MOTYLKI

Przedszkolaki z gr. 7 w okresie przedwiośnia, postanowiły urządzić wiosenny kącik przyrody na parapecie – sadziły kwiaty cebulkowe: krokusy, hiacynty i narcyzy. Pomysł sadzenia roślin bardzo spodobał się dzieciom, które z uśmiechem na twarzach oraz dużym zaangażowaniem, mogły brać czynny udział w zakładaniu kwiatowej hodowli. „Wiosna na parapecie” zachwyca wielobarwnymi kwiatami, a dzieci mają możliwość bezpośredniej obserwacji oraz poznania cyklu rozwoju roślin. Ponadto, uczą się systematycznej pielęgnacji roślin, podczas pełnienia codziennych dyżurów. Działanie to, służy wprowadzeniu dzieci w obszar edukacji przyrodniczej. Zdobywanie wiedzy poprzez praktyczne działanie, jest jednym z najlepszych sposobów uczenia się, toteż dajemy dzieciom możliwość samodzielnego wykonania określonej pracy, a potem wyciągania wniosków na podstawie obserwacji. Takie działania są niewątpliwie doskonałym sposobem na zaciekawienie dzieci światem przyrody, budzą wrażliwość na jej piękno i zachęcają do dbania o najbliższe otoczenie.

Skip to content