Informacje na dzień dobry w „Naszej Bajce”

Szanowni Państwo,

W imieniu Pani Jolanty Kuźmińskiej Dyrektora Przedszkola nr 420 „Nasza Bajka”, przekazuję następujące informacje:

Zbliża się wrzesień i czas wejścia Waszych dzieci do Przedszkola nr 420 „Nasza Bajka”.
W związku z obowiązującymi obostrzeniami pandemicznymi, Pani Dyrektor przedszkola postanowiła, że nie odbędą się spotkania adaptacyjne. Wychodząc naprzeciw potrzebom nowych Rodziców, przesyłam w załącznikach wiele istotnych informacji dotyczących przygotowania dzieci i rodziców do przedszkola.

Szatnie dla grup 2, 3 i 4 znajdują się na parterze. Przychodząc do przedszkola 1 września, poszukajcie miejsca w szatni podpisanego imieniem Waszego dziecka i po przebraniu, skierujcie się do drzwi prowadzących na korytarz. Tam przywita Was Pani woźna lub Panie z grupy.

Dokumenty do wypełnienia (upoważnienia, deklaracje) prześlemy w sierpniu.

Jak pomóc dziecku w adaptacji?

1. Krótko żegnaj się z dzieckiem w szatni lub w drzwiach korytarza.
2. W początkowym okresie adaptacji odbieraj dziecko wcześniej.
3. Gdy dziecko płacze przy rozstaniu- Nie zabieraj dziecka do domu.
4. Okazuj pozytywne emocje, nawet wtedy, gdy słyszysz, że twoje dziecko płacze.
5. Nie obiecuj: jeśli pójdziesz do przedszkola, to coś dostaniesz.
6. Staraj się określać, kiedy przyjdziesz po dziecko w miarę dokładnie- bądź punktualnie.
7. Kontroluj co mówisz, tak, aby budować pozytywny obraz przedszkola.
8. Nie wymuszaj na dziecku, żeby zaraz po przyjściu do domu opowiedziało, co wydarzyło się
w przedszkolu – to powoduje niepotrzebny stres.
9. Tłumacz dziecku, że reguły obowiązujące w przedszkolu są dobre.
10. Przyzwyczajaj dziecko do samoobsługi.
11. Wszystkie wątpliwości lub pytania kieruj do nauczyciela.

Więcej informacji dotyczących organizacji pracy grupy uzyskacie Państwo podczas zebrań
w grupach w pierwszym tygodniu września.

Życzę spokojnego i dobrego roku przedszkolnego.

Z poważaniem
Urszula Grzelka
Wicedyrektor Przedszkola nr 420 „Nasza Bajka”

List od Pani Dyrektor

Szanowni Państwo, uprzejmie informuję, iż Przedszkole jest otwarte na pomysły Rodziców. Chciałabym, aby każdy z Państwa poczuł się współgospodarzem placówki.
Zachęcam do aktywnego włączenia się w życie naszego Przedszkola. Razem z rodzicami podejmujemy się różnorodnych form współpracy tj. Teatr Rodzica, „Zespół „Bursztynki” składający się z nauczycieli i rodziców, którzy lubią śpiewać i grać na instrumentach muzycznych. Rodzice pomagają w upiększaniu otoczenia Przedszkola. Zapraszamy chętnych rodziców do współpracy.

Przedszkole ma własną kuchnię, w której przygotowujemy posiłki dla dzieci zgodnie z wymaganiami dotyczącymi zdrowego odżywiania. Ograniczona jest ilość soli i cukru w potrawach . Pieczemy mięsa ze schabu, szynki, które podawane są dzieciom jako wędlina na kanapki. Bardzo proszę, przyzwyczajajcie Państwo swoje dzieci do potraw bez soli i cukru oraz do pieczonych mięs. Smak człowieka zmienia się po około 14 dniach.

Przedszkole nie prowadzi posiłków dla dzieci z dietami pokarmowymi. Jeśli dziecko jest uczulone na pokarmy, rodzic ma obowiązek poinformowania o alergii panie nauczycielki w grupie oraz dyrektora Przedszkola. W związku z tym rodzic pisemnie informuje o występowaniu alergii pokarmowej
i własnoręcznie podpisuje w/w informację.

Do Przedszkola przyprowadzamy wyłącznie zdrowe dzieci. Jeśli dziecko ma katar/kaszel, który rodzic tłumaczy jako alergię, musi być ten fakt potwierdzony zaświadczeniem lekarskim. W innym przypadku dziecko z katarem/kaszlem świadczącym o chorobie dziecka, należy pozostawić w domu. Zaświadczenie o alergii od lekarza pediatry honorujemy przez 2 tygodnie. Zaświadczenie o alergii od lekarza alergologa honorujemy przez 6 miesięcy.

Opłaty za żywienie dzieci będą przez Państwa dokonywane na wskazane konto ( numer będzie podany we wrześniu)- do dnia 10 każdego miesiąca z góry.

Z poważaniem
Jolanta Kuźmińska
Dyrektor Przedszkola nr 420 „Nasza Bajka”

Skip to content