Jasełka 2018 r. w placówkach oświatowych w Wilanowie

W ramach sąsiedzkiej współpracy uczniowie z WBS – Polsko-Niemieckiej Szkoły Spotkań i Dialogu im. Willy’ego Brandta oraz dzieci z Przedszkola nr 420 „Nasza Bajka” zaprosiły się na Jasełka.

10 stycznia 2018 r. pięć grup 6-latków z Przedszkola nr 420 „Nasza Bajka” odwiedziło WBS – Polsko-Niemiecką Szkołę Spotkań i Dialogu im. Willy’ego Brandta i oglądało przedstawienie „Jasełka” w wykonaniu uczniów z klasy III. Dzieci z Przedszkola z ogromnym zainteresowaniem podziwiały utalentowanych muzycznie, wokalnie, tanecznie i teatralnie uczniów, którzy zaprezentowali: taniec baletowy, śpiew kolęd w języku polskim i niemieckim, grę na fortepianie oraz ciekawe dialogi ukazujące piękno świątecznego czasu i nastroju.

Dnia 11 stycznia 2018 r. uczniowie WBS – Polsko-Niemieckiej Szkoły Spotkań i Dialogu im. Willy’ego Brandta z sześciu klas, przybyli do Przedszkola nr 420 „Nasza Bajka” i z zachwytem oglądali Jasełka w wykonaniu swoich młodszych kolegów z Przedszkola,  z grupy Pszczółki. „Pszczółki” zaprezentowały wyjątkową interpretację Jasełek, z bogatą choreografią, śpiewając  kolędy i pastorałki w języku polskim i angielskim.

Taka współpraca między placówkami oświatowymi przynosi korzyści zarówno dzieciom, uczniom jak i nauczycielom, gdyż razem współtworzymy wilanowską społeczność oświatową.

 

Skip to content