Kocham Warszawę – łapię deszczówkę

Przedszkole nr 420 „Nasza Bajka” zakwalifikowało się do udziału w projekcie edukacji ekologicznej: „Kocham Warszawę – łapię deszczówkę”, realizowanym przez Miasto st. Warszawa i Fundację Veolia Polska S.A.

Celem projektu jest ochrona środowiska oraz kształtowanie u dzieci postaw proekologicznych. Dzieci mają okazję do zdobywania wiedzy i działania w  bezpośrednim obcowaniu z przyrodą.Rozbudzają ciekawość poznawczą w kierunku rozumienia otaczającego środowiska. Kształtują poczucie odpowiedzialności za jego stan. To od nich zależy, w jakim świecie będą żyć.

Zdaniem Renaty Kaznowskiej, zastępcy prezydenta m.st. Warszawy ”Nauka przedszkolaków zachowań proekologicznych przez zabawę i praktykę, to dobra droga do wychowania pokolenia dbającego o swoje najbliższe środowisko i klimat”.

W związku z realizacją tego projektu edukacyjnego, na terenie ogrodu przedszkolnego zamontowano dwa zbiorniki na deszczówkę. Zgromadzona woda deszczowa będzie wykorzystywana do podlewania ogródków, w których prowadzone są zajęcia oraz zabawy edukacyjne.

Gdy dzieci przyjdą do Przedszkola w nowym roku szkolnym, na pewno zauważą w naszym ogrodzie zbiorniki na deszczówkę i zainteresują się, do czego służą. Dowiedzą się o cyklu obiegu wody w przyrodzie, właściwościach wody z kranu i deszczówki oraz o potrzebie racjonalnego wykorzystania wody przez człowieka, a tym samym, o potrzebie dbania o środowisko,w którym żyjemy.

Łapiemy deszczówkę, gdy pada deszcz!
Zwracamy przyrodzie, gdy sucho jest
Każda kropla ważna jest,
Tam gdzie jest, tam spadnie deszcz!

Skip to content