„Spotkania z ciekawymi ludźmi”

W związku z cyklem „spotkań z ciekawymi ludźmi i ich zawodami”, dzieci z grupy Motylki odwiedził tata Rozalii i Idalii, który hobbistycznie szyje na maszynie. Tata dziewczynek odkrył przed dziećmi tajemnicę sztuki krawieckiej, pokazał maszynę krawiecką, przybory do szycia oraz ozdoby pasmanteryjne. Przedszkolaki z wielkim zaciekawieniem oglądały różnej wielkości i różnego koloru guziki, szpulki z nićmi oraz materiały krawieckie. Okazało się, że taka praca, chociaż z pozoru przyjemna, wcale nie jest łatwa, nawlekanie igły nitką, jest bardzo trudnym zadaniem, wymagającym skupienia.

Na zakończenie spotkania dzieci zostały obdarowane przez naszego Krawca, własnoręcznie uszytą poduszeczką. Sami również próbowaliśmy swoich sił w szyciu na maszynie. Poniżej efekty naszej pracy.

Autor: Agnieszka Kuźma

Skip to content