PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA

Dnia 6 października 2016 roku w Przedszkolu nr 420 „Nasza Bajka” odbyła się uroczystość Pasowania na Przedszkolaka wszystkich nowo przyjętych dzieci. Do grona Przedszkolaków dołączyły dzieci 3, 4 i 5- letnie.

Dla najmłodszych było to ogromne przeżycie, ale wszyscy bardzo dzielnie się spisali. Maluszki z uśmiechem na twarzach zaprezentowały zdobyte w przedszkolu umiejętności: recytowały wierszyki, śpiewały piosenki otrzymując od rodziców i zaproszonych gości gromkie brawa. Po części artystycznej dzieci złożyły przedszkolne uroczyste ślubowanie i obiecały być dzielnymi przedszkolakami tj.: „zgodnie bawić się w przedszkolu, przychodzić każdego dnia z uśmiechem, słuchać pani i pomagać kolegom, być dzielnym przedszkolakiem”. Następnie Pani Dyrektor kładąc na ramieniu każdego dziecka „czarodziejski ołówek” dokonała uroczystego aktu pasowania nadając im miano Przedszkolaka. Po pasowaniu dzieci otrzymały okolicznościowe dyplomy. Uwieńczeniem uroczystości był słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców. Na pewno był to niezapomniany dzień, pełen emocji i miłych wrażeń zarówno dla dzieci, rodziców jak i nauczycielek Przedszkola.

Dyrektor, Nauczyciele i Pracownicy serdecznie witają nowych Przedszkolaków życząc samych dobrych dni spędzonych na zabawie i nauce w naszym Przedszkolu.

 

 

Autor: Urszula Grzelka, Agnieszka Kuźma

 

 

 

Skip to content