Przedstawienie „CZERWONY KAPTUREK”

Przedstawienie „Czerwony Kapturek”

Na początku nowego tygodnia nasze Przedszkolaki miały możliwość przeniesienia się w zaczarowany świat bajek, gdyż odwiedził nas Teatr Lalka z widowiskiem „Czerwony Kapturek”.

Przedstawienie rozpoczęło się od gry językowej, zaproponowanej przez głównego aktora, który w niezwykle żywy sposób zadawał przedszkolakom zagadki. Dziecięcą wyobraźnia została pobudzona, a granice między aktorami a publicznością zatarte.

Najpopularniejsza baśń świata jaką jest „Czerwony Kapturek” przedstawiona została w konwencji improwizacji teatralnej. Aktorzy inscenizowali tytułową baśń , korzystając z rad i wskazówek dziecięcej publiczności. Mali widzowie mogli poczuć, że mają wpływ na przebieg scenicznych zdarzeń i rozwój sytuacji. Barwne, muzyczne widowisko grane było w planie aktorskim i lalkowym.

Teatr Lalka zapewnił dzieciom  wspaniałą zabawę i pokazał ,że każdy może bawić się w opowiadanie baśni.

Autor: Adrianna Głąbska

Skip to content