PRZEDSZKOLAKI CZYTAJĄ – PROJEKT PLECACZKOWY w roku szkolnym 2015/2016.

PRZEDSZKOLAKI CZYTAJĄ – PROJEKT PLECACZKOWY
w roku szkolnym 2015/2016.

            Nasze Przedszkole znalazło się wśród kilkunastu placówek, które zostały wytypowane do udziału w programie edukacyjnym „Przedszkolaki Czytają”, organizowanym przez wydawnictwo Zakamarki. Projekt skierowany był do dzieci w wieku przedszkolnym, ich rodzin oraz nauczycieli przedszkolnych. Miał na celu wspieranie czytelnictwa, kształtowania dobrych nawyków czytelniczych, popularyzację wartościowej literatury dla dzieci. Pilotażowa edycja projektu odbyła się w roku szkolnym 2012/13 w Poznaniu, gdzie została entuzjastycznie przyjęta i pozytywnie oceniona przez przedszkola. Edycję programu „ Przedszkolaki Czytają” w roku szkolnym 2015/16 Wydawnictwo zrealizowało w Warszawie.

Zasady działania akcji były bardzo proste. W trakcie trwania projektu każdy przedszkolak otrzymał na tydzień do domu plecaczek z zestawem książek, które miał za zadanie przeczytać wraz z rodzicami. Następnie plecaczek wracał do przedszkola wraz z wykonanym przez dziecko obrazkiem, ilustracją do przeczytanych książeczek.

Projekt Plecaczkowy zakończył się galerią prac dzieci, którą można obejrzeć w holu naszego Przedszkola.

Zapraszamy!

 

Autor: Agnieszka Kuźma

Skip to content