„Spotkania z ciekawymi ludźmi”

W ramach cyklu „spotkań z ciekawymi ludźmi” dnia 24 listopada br. dzieci z grupy Motylki odwiedził lekarz weterynarii Pani Marta Marciniak. Celem tego spotkania było zwrócenie uwagi na problemy, związane z opieką nad zwierzętami, a także kształtowanie postaw humanitarnych w stosunku do zwierząt.  Pani doktor opowiedziała dzieciom na czym polega jej praca oraz uświadomiła, że zwierzęta, tak jak ludzie, też chorują i cierpią, a czasem wymagają pomocy i leczenia. Pani weterynarz przyniosła ze sobą podstawowy sprzęt lekarski, dzięki czemu dzieci mogły wcielić się w rolę lekarza weterynarza. Dzieci brały aktywny udział w spotkaniu zadając mnóstwo pytań, dotyczących poruszanych tematów. Najmilszym jednak punktem całego spotkania było oglądanie zwierząt, które Pani Marta przywiozła ze sobą  w terrarium:  jaszczurki –  agama brodata , żółw grecki oraz wąż. Przedszkolaki dowiedziały się czym je karmić, w jaki sposób należy się nimi opiekować, a najodważniejsi mogli dotknąć  zwierzęta.

Dzięki temu spotkaniu dzieci dowiedziały się, że praca weterynarza jest bardzo ciekawa, a zarazem odpowiedzialna i trudna. Dowiedziały się, że w tym zawodzie przede wszystkim liczy się  miłość do zwierząt i chęć niesienia im pomocy.  

Dziękujemy jeszcze raz Pani Marcie za możliwość przybliżenia przedszkolakom zawodu  weterynarza.

Autor: Agnieszka Kuźma

Skip to content