STRAŻACY W PRZEDSZKOLU

Strażacy w przedszkoluWe wtorek, 29 września br. do  Przedszkola 420 przybyli przedstawiciele Ochotniczej Straży Pożarnej z Kotorydz.
Podczas spotkania, w którym uczestniczyły dzieci ze wszystkich grup przedszkolnych, nasi milusińscy dowiedzieli się, iż praca strażaków polega nie tylko na gaszeniu pożarów, ale również na udzielaniu pomocy ludziom podczas powodzi i wypadków samochodowych.Największe zainteresowanie wzbudził wóz strażacki, którym przyjechali nasi Goście. Strażacy zademonstrowali wykorzystywaną w akcjach aparaturę oraz wyposażenie wozu strażackiego, między innymi: gaśnice, węże oraz sprzęt służący do pomocy podczas wypadków. Pod czujnym okiem strażaków, dzieci mogły samodzielnie przekonać się, jak działa prądownica wodna i choć przez chwilę, jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki, „zostać strażakiem”. Przedszkolaki dowiedziały się także, do czego służy tzw. sygnalizator bezruchu- dźwiękowe urządzenie ostrzegawcze. Ogromną atrakcją było wejście do wozu strażackiego i możliwość siedzenia za kierownicą tak wielkiego wozu. Dla wszystkich, była to naprawdę wspaniała przygoda, podczas której wiele się nauczyliśmy.

Autor: Agnieszka Kuźma

 

 

 

Skip to content