Warsztaty chemiczne

W poniedziałkowy poranek, 20 kwietnia br. nasze przedszkole zamieniło się w laboratorium chemiczne. Rodzice zorganizowali nam warsztaty chemiczne. Po zaciekawionych minach naszych przedszkolaków widać, że warsztaty były niezwykle fascynujące i pełne niespodzianek.  Warsztaty o tajemniczym tytule „Para, piana i ciśnienie- prawdziwa chemiczno- fizyczna mikstura” wzbudziły w dzieciach zainteresowanie światem nauki. Dzieci między innymi: odpaliły chemiczną lokomotywę, wyprodukowały pastę dla słonia i spowodowały wybuch wielkiego wulkanu.

Spośród przedszkolaków zostali wybrani ochotnicy, którzy wcielili się w rolę „szalonych naukowców”.

Rodzicom dziękujemy za zorganizowanie niezwykle emocjonujących warsztatów naukowych.

Edyta Lango