Warsztaty pszczelarskie pt. „Opowieści Pszczele-Spotkanie z Królową”

20 maja grupa: Motylki i Nutki były na wycieczce w „Kurkowie” – Gospodarstwie Agroturystycznym. Przedszkolaki uczestniczyły w warsztatach pszczelarskich pt. „Opowieści Pszczele-Spotkanie z Królową”, w trakcie których słuchały barwnej opowieści o tym, jak powstaje miód i poznały zwyczaje rodziny pszczelej. Dzieci dowiedziały się, czy pszczela królowa nosi koronę, a także obejrzały pracę pszczół w specjalnym przeszklonym ulu pokazowym. Przedszkolaki zapoznały się również z narzędziami używanymi do pracy w pasiece. Zobaczyły, jak wygląda plaster pszczeli oraz własnoręcznie wykonały świecę z wosku pszczelego. W trakcie warsztatów dzieci poznały również innych mieszkańców zagrody – barwne odmiany kurek, kaczek, gęsi i indyków. Animatorzy opowiadali o ich życiu i zwyczajach, o tym jak zbudowany jest domek dla kur, dlaczego w kurniku musi być grzęda i kto rządzi w zagrodzie. Z pomocą kurkowych animatorów nauczyliśmy się puszczać największe i najpiękniejsze bańki mydlane w całej okolicy. W trakcie pobytu w „Kurkowie” czekała na nas moc atrakcji, animacji i zabaw plenerowych tj. „poszukiwanie zaginionych jajek”,  skoki w kolorowych workach, przeciąganie liny, a kiedy opadliśmy z sił, zaproszono nas na pyszny obiad – kiełbaski z  grilla.

Cóż to był za wyjątkowy, radosny i pełen niezapomnianych wrażeń dzień.

Autor: Agnieszka Kuźma

Invalid Displayed Gallery

Skip to content