Warsztaty z Villa Nowa Dental Clinic

W ubiegłym tygodniu w naszym Przedszkolu gościliśmy Panią Karolinę – higienistkę stomatologiczną z Villa Nowa Dental Clinic. Dzieci wykazały spore zainteresowanie wizytą, gdyż były ciekawe na czym polega jej praca. Podczas prezentacji przedszkolaki poznały podstawowe informacje o zawodzie higienisty stomatologicznego, dowiedziały się również jakie są rodzaje zębów oraz skąd się bierze próchnica. Pani Karolina uświadomiła dzieci jak ważna w walce z chorobą zębów jest właściwa dieta ograniczająca spożywanie cukrów oraz przekazała liczne wskazówki w jaki sposób zapobiegać chorobom dziąseł i zębów. Następnie dzieci pod czujnym okiem naszego specjalisty udoskonalały technikę prawidłowego mycia zębów. Na koniec każdy przedszkolak otrzymał upominek.

Miejmy nadzieję, że dzięki odwiedzinom Pani Karoliny każda kolejna wizyta na fotelu dentysty będzie dla dzieci mniej stresująca.

Autor: Agnieszka Kuźma

Skip to content