Wolontariusze z SP358

W grudniu do naszego przedszkola zgłosili się uczniowie klasy szóstej Szkoły Podstawowej nr 358 w Wilanowie, aby poczytać dzieciom bajki. Przedszkolaki z dużym entuzjazmem przyjęły naszych gości i z wielkim zainteresowaniem słuchały opowiadań czytanych przez wolontariuszy. Dzieci z grupy Sowy poprosiły chłopca o imieniu Jerzyk, aby przyszedł do nich jeszcze raz i przeczytał bajkę.

Widać było, iż uczniowie ze szkoły zaimponowali przedszkolakom umiejętnością czytania – dlatego też zachęcamy rodziców do codziennego czytania swoim pociechom, ponieważ jest to skuteczna i przyjazna metoda wspomagania ich wszechstronnego rozwoju oraz budowania zasobów wewnętrznych dziecka, w tym w szczególnosci kompetencji społecznych, emocjonalnych i intelektualnych.

Autor: Agnieszka Kuźma

Skip to content