Święto Naszego Przedszkola

„Z każdego ziarnka piasku może powstać perła” …tym mottem przywitaliśmy gości, którzy razem z nami wzięli udział w pierwszym

Święcie Naszego Przedszkola nr 420.

1004261_DSC09432

Dzień 6 września 2014r. na długo zostanie przez nas zapamiętany. To w tym dniu obchodziliśmy Święto Przedszkola, które rozpoczęło swoją działalność dydaktyczną, wychowawczą i opiekuńczą w dniu 1 września br. Mieliśmy przyjemność Gościć tak znamienite osoby jak: Panią Hannę Gronkiewicz-Waltz – Prezydent m.st. Warszawy, Pana Huberta Królaka – Przewodniczącego Rady Dzielnicy Wilanów m.st. Warszawy, Pana Ludwika Rakowskiego – Burmistrza Dzielnicy Wilanów, Pana Roberta Woźniaka – Dyrektora Centrum Kultury Wilanów i wielu innych. Całej naszej imprezie przyglądała się Pani Maria Pawłow – Naczelnik Wydziału Oświaty i Wychowania Dzielnicy Wilanów, która wspierała nas w przygotowaniach do rozpoczęcia działalności Przedszkola oraz podczas naszego pierwszego Święta.

 Humoreską A. Dvoraka  rozpoczęliśmy część artystyczną, a później na scenę wkroczyła nasza kadro-lokomotywa, prowadzona przez Panią Jolantę Kuźmińską – Dyrektora Przedszkola nr 420  i Panią Małgorzatę Borową – Kierownika  Administracyjnego, których nie sposób było rozpoznać pod przebraniami bohaterów, pojawiających się w wierszu Juliana Tuwima „Lokomotywa”. Następnie, na scenie pojawiły się warzywa, które rozkrzyczane, spierały się jak to na prawdziwy Stragan przystało, ale jak wszystkim wiadomo i tak skończyły w zupie. W przygotowaniu części artystycznej pomagała Pani Marzena Masłowska – nauczyciel rytmiki
w przedszkolu.

Część artystyczna była w wykonaniu Kwartetu Obligato. Wiersze, recytował znakomity aktor, Pan Krzysztof Franieczek, których interpretacja poruszyła niejednego widza. 

Każdy nasz przedszkolak, otrzymał od nas, wchodząc na przedszkolną uroczystość, specjalny klucz do przedszkola.  Wśród kluczy był jeden szczególny – złoty, który wylosowała dziewczynka z grupy piątej. Był on integralną częścią większego klucza – upoważniał do otwarcia specjalnego prezentu, z którego po otworzeniu, wysypały się piękne perły. Ściany prezentu-pudełeczka, stanowiły to, z czym nasza placówka winna być kojarzona tj. Klub Aktywnego Rodzica, Kreatywny Nauczyciel, Klub Absolwenta, zaś ostatnią ścianką było to, co nas wszystkich łączy, czyli nasze Przedszkole.

Po części oficjalno-artystycznej zwieńczonej piosenką „Witajcie w naszej bajce”, zaśpiewaną przez grono pedagogiczne, goście zostali zaproszeni na zabawę na terenie placu zabaw, która nie mogłaby się obyć, bez udziału ratowników z firmy taksówkowej Ele-taxi, prowadzących warsztaty z pierwszej pomocy. Podczas uroczystości, rodzice mogli zapoznać się z pracownikami Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej, która opiekuje się naszym Przedszkolem. Był to również czas na swobodne oglądanie budynku przedszkola, lecz to, co dzieci przyciągało najbardziej, była możliwość zmiany wyglądu (malowanie twarzy)
i posiadania w oryginalnym kształcie balonu. I tak po naszym placu zabaw, wśród baniek mydlanych i kuglarzy, chodzących na szczudłach, biegali uśmiechnięci piraci z pomalowanymi buziami i balonowymi mieczami,
a dziewczynki z kwiatkami, pieskami czy motylkami bawiły się wesoło. Nasze pragnienie gasiły pyszne soki naturalne, pochodzące z Gospodarstwa Sadowniczego MB Monika Bankiewicz z  Komorowa.

 Ale,… jak każda bajka i ta również miała swój koniec i pierwsze Święto Naszego Przedszkola mamy za nami. Do zobaczenia wkrótce.

Autor: Anna Kwaśnik

Skip to content