Inspektorzy z wizytą w Przedszkolu

W dniu 21 października inspektorzy z Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego odwiedzili nasze przedszkole. Podczas wizyty omówione zostały z dziećmi podstawowe zasady prawidłowego poruszania się po drogach, chodnikach i poboczach. Dzieci z zaciekawieniem słuchały, jak ważne dla ich bezpieczeństwa jest stosowanie się do przepisów ruchu drogowego, noszenie elementów odblaskowych, głównie w godzinach popołudniowych i wieczornych oraz zakładanie kasków i ochraniaczy, kiedy poruszają się rowerkami czy na rolkach. Przedszkolaki aktywnie uczestnicząc w spotkaniu, zapoznały się również z misją ITD oraz miały możliwość wejścia do oznakowanego pojazdu, służącego do kontroli elektronicznego poboru opłat. Dzieci mogły również przymierzyć i zrobić sobie zdjęcia w czapce służbowej inspektora oraz założyć kamizelkę odblaskową z napisem Inspekcja Transportu Drogowego. Podczas wizyty, przedszkolaki otrzymały od inspektorów odblaskowe gadżety m.in. opaski odblaskowe, kamizelki, pozwalające im być widocznymi po zapadnięciu zmroku, komiksy edukacyjne o bezpieczeństwie w ruchu drogowym oraz uśmiechniętego krokodylka Tirka. Radość dzieci była ogromna. Mamy nadzieję, że spotkanie z inspektorami Transportu Drogowego, posłuży dzieciom w rozwijaniu prawidłowego nawyku, w bezpiecznym uczestniczeniu w ruchu drogowym.

 Zapraszamy do galerii.

Autor: Agnieszka Kuźma

Skip to content