„Kotki” w Teatrze Syrena

W dniu 2 marca po zmianach grupie 6 „Kotki” udało się wreszcie odwiedzić teatr „Syrena”. Przedmiotem wycieczki nie było jednak obejrzenie przedstawienia, lecz zwiedzanie teatru, oraz warsztaty z aktorstwa.

W trakcie zwiedzania dzieci dowiedziały się co to jest  scena, widownia, proscenium, horyzont, kieszeń, orkiestron. Poznały prace inspicjenta i suflera. Aktor, który je oprowadzał wyjaśnił, że nieład panujący za kulisami tylko pozornie jest bałaganem, gdyż wszystkie rekwizyty leżące często w dziwnych miejscach są tam celowo. Dzieci zwiedzały tez charakteryzatornię oraz garderobę. Zobaczyły jakie cuda kryje teatralny magazyn rekwizytów – rekwizytornia. Weszły nad scenę gdzie przebywać może jedynie obsługa techniczna.

Po przerwie na drugie śniadanie dzieci miały warsztaty teatralne w trakcie której tworzyły bajkę z morałem, wcielały się w różne role, ćwiczyły dykcję a przy tym świetnie się bawiły. Wychodząc z teatru usłyszały jeszcze od stałych bywalczyń foyer teatru, że są bardzo miłą, świetnie wychowana grupą, jaką rzadko można spotkać tu w teatrze.

Wycieczka do teatru została uznana za bardzo udaną

Autor: Olga Skolimowska

Skip to content