Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka – historia święta

Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka został uchwalony przez Sejm RP we wrześniu 2013 roku. Święto ma podkreślać ogromne znaczenie edukacji przedszkolnej w rozwoju dzieci oraz popularyzować nowoczesne wychowanie przedszkolne. Służy także integracji przedszkoli z różnych regionów kraju z osobami, instytucjami, które mają wpływ na wizerunek i jakość funkcjonowania placówek przedszkolnych. Dodatkowo dostarcza dzieciom okazji do świętowania, zabawy i czerpania radości z bycia przedszkolakiem.

Inicjatorami powstania Dnia Przedszkolaka byli dyrektorzy łódzkich przedszkoli. To im zawdzięczamy to wyjątkowe dla maluchów święto. Właśnie w Łodzi w 2010 odbyły się pierwsze obchody Dnia Przedszkolaka. Zorganizowano festyn, na którym dzieci posadziły pamiątkowe dęby oraz wypuściły w niebo mnóstwo baloników z marzeniami.

Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka ma swój hymn. To specjalna piosenka pt. „Dzień Przedszkolaka”. Muzykę napisał Robert Obcowski, a słowa są autorstwa Danuty Błażejczyk i Mariusza Urbaniaka. Każdego roku 20 września Rzecznik Praw Dziecka wystosowuje również specjalny list do wszystkich polskich przedszkolaków. (za stroną mamatoja.pl)

Z okazji tego wyjątkowego święta, wszyscy pracownicy Wydziału Oświaty i Wychowania dla Dzielnicy Wilanów życzą naszym Najmłodszym Wychowankom codziennej radości z odkrywania świata, świetnej zabawy z rówieśnikami, beztroski, uśmiechu i zachowania dziecięcego optymizmu przez całe życie 😊

Skip to content