Pasowanie na przedszkolaka

Dnia 20 września 2017 roku Przedszkole nr 420 „Nasza Bajka” obchodziło pierwszą rocznicę nadania nazwy. Ta uroczysta chwila została połączona z niezwykle ważnym wydarzeniem
w życiu naszych podopiecznych – pasowaniem na przedszkolaka.

Pasowanie to wyjątkowa okoliczność w życiu dzieci, które dopiero co rozpoczęły swoją przygodę z przedszkolem. Na szczęście nasi podopieczni trzymali się bardzo dzielnie – z uśmiechami na twarzy zaśpiewali piosenkę i pojedynczo złożyli przysięgę, otrzymując od zaproszonych rodziców i gości gromkie brawa. Punktem kulminacyjnym uroczystości był moment pasowania, w trakcie którego Pani Dyrektor za pomocą „czarodziejskiego ołówka” dokonała „aktu pasowania” i od tej chwili każdy z przedszkolaków stał się pełnoprawnym członkiem naszej społeczności. Uwieńczeniem uroczystości było rozdanie dyplomów oraz degustacja pysznego tortu oraz innych słodkości. Na pewno był to niezapomniany dzień, pełen emocji i miłych wrażeń zarówno dla dzieci, rodziców jak i nauczycielek.

Autor: Agnieszka Kuźma

Skip to content