Spotkanie w Bibliotece

Dnia, 14 czerwca „Sówki” odwiedziły Bibliotekę Publiczną przy ul. Kolegiackiej 3 w Wilanowie. Celem wycieczki było rozbudzanie w dzieciach zainteresowań czytelniczych, kształtowanie poczucia szacunku dla książek, wyrabianie u dzieci nawyku korzystania ze zbiorów biblioteki oraz poznanie pracy bibliotekarza. Podczas spotkania Panie bibliotekarki opowiedziały nam o swojej pracy, zapoznały nas z zasadami zachowania w bibliotece, pokazały pomieszczenia oraz zachęcały dzieci do wypożyczania książek. Przedszkolaki nie mogły uwierzyć, że w jednym miejscu może być aż tyle regałów z różnymi książkami.

Mamy nadzieję, że uda się przedszkolakom namówić swoich rodziców do częstszego odwiedzania biblioteki i wypożyczania książek.

Serdecznie dziękujemy za pouczające spotkanie, które odbyło się w radosnej atmosferze.

Autor: Agnieszka Kuźma

 

Skip to content