„Szara myszka i kolory” – spotkanie z Panią Olgą Skolimowską

W czwartek 25.05.2023 grupę 7 „Muminki” odwiedziła pani Olga Skolimowska – była Nauczycielka „Naszej Bajki”, obecnie Nauczycielka „Krainy Radości” oraz Radna Dzielnicy Wilanów. Pani Olga przyszła do Nas z warsztatami o byciu wyjątkowym. Przeczytała dzieciom książkę „Szara myszka i kolory” – dzieci z zaciekawieniem słuchały historii o szarej myszce, która szukała dla siebie innego koloru bo nie chciała być szara. Po odwiedzeniu wielu kolorowych krain uznała jednak, że tylko będąc szarą może być jednocześnie sobą i że taką właśnie chce pozostać. Zrozumiała, że nie musi się zmieniać by być fantastyczna. Następnie dzieci wybrały kredki w swoim ulubionym kolorze i tworzyły – samodzielnie lub w zespołach – prace swojego świata w tych kolorach. Powstał cały żółty, czerwony, zielony, niebieski, różowy, złoty, szary i czarny świat – każdy zupełnie inny, ale każdy równie wyjątkowy. Dla dzieci było to bardzo wartościowe doświadczenie. Słuchały w skupieniu czytanej książki i chętnie uczestniczyły w zajęciach.

 

AS-S
Skip to content