TEATRZYK „KOWBOJ LAKY”

    15 września 2015 roku do naszego Przedszkola zawitał teatr „Wariacje” z przedstawieniem „Kowboj Laky”.

Tytułowy bohater porwał dzieci do USA na krótką lekcję języka i amerykańskich obyczajów. „Kowboj Laky” to bajka rozgrywająca się na Dzikim Zachodzie, gdzie główny bohater i jego wesoły koń „Jolly” próbują brawurowo dostarczać pocztę i  zajmują się budową telegrafu. Napotykają jednak trudności… gdyż w budowie telegrafu przeszkadzają im Indianie, którzy nie pozwalają ścinać drzew, ponieważ chcą chronić lasy. Tutaj ujawnił się ekologiczny wątek bajki.

Nasze Przedszkolaki miały możliwość aktywnego udziału w przedstawieniu i za zachętą aktorów uczestniczyły w tworzeniu linii telegraficznej oraz robiły głuchy telefon, podawały aktorom rekwizyty i próbowały swoich sił w grze na instrumentach. W tle słychać było muzykę kowbojską i  grającą piłę.

Dziecięca publiczność była niezwykle rozbawiona.  Wspaniała gra aktorska, atrakcyjna tematyka przedstawienia i odpowiedni dobór muzyki sprawiły, że widzom z Ledóchowskiej oczy  się świeciły, a buźki cieszyły.

Autor: Adrianna Głąbska

Skip to content