Wycieczka do Kurkowa – Myszki, Żuki, Misie

W dniu 15 maja br. grupa Myszek, Żuczków i Misiów wybrały się na wspólną wyprawę do Farmy Kurkowo położonej w Rudzie Tarnowskiej.  Radości dzieci nie było końca, gdy mogły puszczać ogromne bańki, bawić się na świeżym wiejskim powietrzu i hasać po okolicznej łące, gdzie zorganizowane dla nich były różne konkurencje (przeciąganie liny, noszenie jajek na drewnianej łyżce, zabawy z chusta animacyjną i wiele wiele innych). Gdy ruch został już zapewniony przyszedł czas i na część edukacyjną w tej części wycieczki, dzieci zapoznały się bliżej z zawodem pszczelarza, poznały niezbędny ekwipunek i to co było dla nich najważniejsze: z bliska obejrzały jak wygląda ul w środku. Sprawdzone zostały również zdolności manualne podczas warsztatów, gdzie dzieci wykonały świece z wosku pszczelego.

Organizatorzy zadbali również i o wiedzę dzieci z zakresu ptactwa gospodarskiego a niewątpliwie atutem było obejrzenie ptaków w rzeczywistości. Nie obyło się bez piania koguta, syczenia gęsi czy gulgotania indyków, które nie chciały pozostać niezauważone gromadzie zbliżających się dzieci i witały je swym śpiewem. Jednak to nie był koniec niespodzianek, ktoś wykradł jajka z kurnika i dzieci musiały zamienić się w małych detektywów i odnaleźć zaginiony skarb farmy w pobliskim zagajniku. Udało się odszukać wszystkie skradzione jajka.  Ach ten lis miał naprawdę ciekawe pomysły do schowania jajek.:)

Po wielu wysiłkach przyszedł czas na relaks i zjedzenie pysznej kiełbaski z grilla, a na koniec dyskoteka w rytmach uwielbianych przez naszych przedszkolaków.  Tak wspaniała wycieczka, w doborowym towarzystwie na długo pozostanie w naszych wspomnieniach.

Autor: Anna Kwaśnik

 

Skip to content