Atrakcje wrześniowe

Dnia 12 września br. Nasze Przedszkolaki miały okazję poszerzyć swoją wiedzę z zakresu bezpieczeństwa, ponieważ gościliśmy przedstawiciela Straży Miejskiej. W Przedszkolu nr 420 takie spotkania z funkcjonariuszami Straży Miejskiej odbywają się cykliczne, gdyż jednym z zadań podstawy programowej wychowania przedszkolnego jest wdrażanie dzieci do dbałości o bezpieczeństwo własne oraz innych. W czasie spotkania strażnik przypomniał dzieciom zasady bezpiecznego zachowania się nie tylko na drodze, ale również w domu, w kontaktach z obcymi oraz ze zwierzętami. Dzieci z wielkim zainteresowaniem słuchały Pana strażnika, chętnie odpowiadały na pytania, jak również chętnie zadawały pytania, na które otrzymywały wyczerpujące odpowiedzi. Przedszkolaki przypomniały sobie numery alarmowe Policji, Pogotowia, Straży Pożarnej oraz numer Straży Miejskiej 986.

Dziękujemy za pouczające spotkanie.

26 września  „Naszą Bajkę” po wakacyjnej przerwie odwiedził  zespół Puch-Puch. Stęsknione przedszkolaki z uśmiechami na twarzach przywitały pana Dudusia i Gucia . Panowie zabrali nas w muzyczną podróż pożegnania wakacji i przywitania jesieni. Opowiadali o swoich dziadkach , których odwiedzali w czasie wakacji na wsi. Dziadkowie z opowieści byli pełni inwencji i sami wykonali tamburyno, używając kawałków puszek ( składały się na werble) obręczy po starej beczce, na którą naciągnięto kawałek koziej skóry. Tamburyno i  skrzypce dziadka Józia były prezentowane dzieciom i zagrano na nich wspaniałego oberka, do którego wszyscy zgodnie i radośnie pląsali. Już czekamy na kolejny koncert!!!

autor: Adrianna Głąbska