UROCZYSTOŚĆ NADANIA NAZWY DLA NASZEGO PRZEDSZKO

UROCZYSTOŚĆ NADANIA NAZWY DLA NASZEGO PRZEDSZKOLA

Dnia 20 września 2016 r. w Przedszkolu nr 420 odbyła się uroczystość nadania naszemu przedszkolu nazwy „Nasza Bajka”. Był to długo oczekiwany i szczególnie  przygotowywany dzień. Niezwykle ważnym wydarzeniem, nadającym blasku całej uroczystości, była obecność wszystkich Przedszkolaków oraz wielu znamienitych gości.

Uroczystość rozpoczęła się częścią artystyczną, w której Pani Ilona oraz Pani Marta przedstawiły krótki rys historyczny przedszkola w formie opowieści bajkowej, a Pani Dyrektor Przedszkola przedstawiła uzasadnienie wyboru nazwy” Nasza Bajka”…

„…Witajcie w Naszej Bajce

    Od dnia 1 września Tymi słowami witamy wszystkich, którzy przekraczają próg naszego Przedszkola nr 420.

Nie oznacza to, że wybieramy się w podróż do odległej, nierealnej krainy. Bajka jest tutaj …,  w Wilanowie. Wystarczy tylko otworzyć drzwi, niczym karty książki i przeżyć magiczną przygodę, do której będzie się wracać pamięcią w dorosłym życiu.

 Bajkowe dzieciństwo – właśnie to chcemy zapewnić wszystkim dzieciom, które każdego dnia dostarczają nam tak wiele radości, ale i wyzwań.

Odnajdą one tutaj Dobre wróżki, które magiczną różdżką zamienią kredki, plastelinę, farby             i wyczarują świat, o jakim tylko można marzyć. Chwile smutku i łez, te trudne „poranne rozstania” przeminą szybko, gdy ciepła, przyjazna dłoń poprowadzi ich do magicznej sali, w której czekają: stęskniony, pluszowy miś, lalka w kolorowej sukience i niedokończona Opowieść o złotej rybce, spełniającej wszystkie marzenia.

Tutaj odwiedzą dzieci goście z innych krain: Muzyki, Zaczarowanego Tańca, Świata Dorosłych – może nie jest on tak kolorowy, ale ciekawy. W nim przecież jest Strażak Sam, który gasi pożary, weterynarz Freed,  listonosz Pat z torbą pełną listów i policjant, który przypomina, że numer 112 jest naprawdę ważny.

To już nie bajka, to życie, do którego będziemy przygotowywać dzieci od najmłodszych lat, uwrażliwiać na piękno i potrzeby innych, mówić o tolerancji i wyczulać na niebezpieczeństwa. Jednak będziemy to robić bajkowym sposobem, wszak z każdej historii płynie morał.

Jakie będzie zakończenie Naszej Bajki, to już pokaże czas. Jesteśmy jednak przekonani, że kolejne etapy edukacji w Przedszkolu nr 420 dopiszą dalsze jej dzieje, by po kilkudziesięciu latach ktoś powiedział …i żyli długo i szczęśliwie”…

W dalszej części uroczystości, swoje umiejętności artystyczne zaprezentowały dzieci wraz z rodzicami w spektaklu – „Witajcie w naszej bajce” przygotowanym przez Teatr Rodzica  „Nikogo nie ma w domu”. To przepiękna, barwna, wyśpiewana opowieść o spotkaniu bohaterów najpopularniejszych bajek, do których zespół muzyczny „Bursztynki” zaśpiewał piosenki o bajkach i bajkowych bohaterach.

Po części artystycznej Pan Ludwik Rakowski – Burmistrz Dzielnicy Wilanów odczytał Uchwałę Rady Miasta St. Warszawy o nadaniu nazwy dla Przedszkola nr 420 i  wręczył na ręce Pani Dyrektor Jolanty Kuźmińskiej Akt założycielski z nową nazwą – Przedszkole nr 420 „Nasza Bajka” w Warszawie. Na ręce Pani Dyrektor Przedszkola, przekazano kwiaty, listy gratulacyjne oraz pamiątkowe upominki.

Niestety wszystko co dobre, szybko się kończy. Jednak ten dzień na pewno pozostanie na zawsze w naszej pamięci.

 

Autor: Agnieszka Kuźma i Jolanta Kuźmińska


 

 

 

Skip to content