Biedronki i Żuczki w Teatrze Niewielkim

24 stycznia 2017 r. grupa Biedronek i Żuczków wybrały się do Teatru Niewielkiego na spektakl „Król Rur”. Budynek teatru zrobił na dzieciach duże wrażenie wbrew niepozornej nazwie – podobał się zarówno na zewnątrz jak i wewnątrz (kolory ścian, kącik do zabawy z tipi, szklane ściany wzbudziły niemałe zainteresowanie wśród małych widzów). Po zajęciu miejsc dzieci cierpliwie czekały na rozpoczęcie przedstawienia. Nagle światła zgasły i oczom dzieci ukazał się ogon nie byle jakiego bohatera przedstawienia, bo poczciwego szczurka – pomocnika Króla Rur, o którym dowiadujemy się, że był dość kapryśnym królem z osobliwym sposobem wypowiedzi.  Widzowie cały czas zastanawiali się jakie to zadanie będzie miał ów Szczurek, czy będzie potrafił się sprzeciwić niedobremu Królowi i stanąć w obronie swojego napotkanego w rurach pluszowego przyjaciela Misia. Jak w każdej bajce i w tej było dobre zakończenie, które zwieńczone zostało zabawą dzieci na scenie i grą na  bum bum rurkach (Boomwhackers), które stanowiły dla dzieci prawdziwą gratkę. Z uśmiechami na twarzy i w dobrych nastrojach wróciliśmy do naszego przedszkola.

Autor: Izabela Głuch i Anna Kwaśnik

Skip to content