spektakl Teatru Wariacja „Brzydkie Kaczątko”

Dnia 8 listopada br. w Przedszkolu nr 420 „Nasza Bajka” odbył się spektakl Teatru Wariacja pt. „Brzydkie Kaczątko”. Przedszkolaki tego dnia obejrzały jedną z najbardziej znanych baśni autorstwa Hansa Christiana Andersena.„Brzydkie kaczątko” to niewątpliwie  bajka o „odmienności”, ale „inny” nie znaczy gorszy! I to właśnie jest najważniejsza myśl tego widowiska. Mimo wzruszającego przesłania płynącego ze spektaklu, został on utrzymany w wesołym tonie.Niewątpliwie przyczynili się do tego aktorzy, którzy w przedstawieniu oprócz własnej gry używali także kukiełek.Lalki z pomponów przyciągały uwagę dzieci i przywoływały na ich twarze uśmiech. Ogromnym walorem była muzyka w pełni odzwierciedlająca uczucia, jakie towarzyszyły w danym momencie widzom. Swój wkład w zachowanie optymistycznej atmosfery miał też taniec i śpiew,który spotkał się z dużym entuzjazmem dzieci.

Autor: Agnieszka Kuźma

 

 

 

Skip to content